Agencija za sprječavanje korupcije

Bojan Obrenović

Funkcija: Član

Bojan Obrenović
Savjet Agencije za sprječavanje korupcije

Lični i kontakt podaci

Ime:
Bojan
Prezime:
Obrenović
Funkcija:
Član
Mjesto Rođenja:
Titograd
Datum Rođenja:
10. april 1962.

  • Diplomirao na fakultetu za Bezbjednost - Univerzitet „Kiril i Metodij“ u Skoplju 1987. godine; stekao zvanje diplomiranog pravnika, smjer - bezbjednost.
  • Pripravnički staž odradio u RSUP RCG u periodu od 1. aprila 1988 – 1. aprila 1989. godine.
  • Angažovan u Ministarstvu finansija, na radnom mjestu inspektora za utvrđivanje javnih prihoda, u periodu od jedne godine.
  • Zasniva radni odnos u tek osnovanoj Direkciji javnih prihoda RCG, na poslovima finansijskog inspektora (period od osam mjeseci).
  • Raspoređen na radno mjesto, načelnika Odjeljenja za suzbijanje poreskog kriminaliteta Direkcije javnih prihoda, (period od četiri godine).
  • Na poziciji pomoćnika direktora DJP RCG, kao rukovodilac crnogorske Finansijske policije proveo je četiri godine.
  • U periodu poslije reorganizacije DJP, angažovan je u Poreskoj upravi, na mjestu pomoćnika direktora Poreske uprave Crne Gore, kao rukovodilac sektora poreske inspekcije (periodu od četiri godine).
  • U Direkciji javnih prihoda - Poreska uprava, proveo je ukupno dvanaest godine (od njenog osnivanja do kraja 2003. godine).
  • Nakon odlaska iz Poreske uprave imenovan je za Nacionalnog koordinatora u Paktu za stabilnost Jugoistočne Evrope za borbu protiv trgovine ljudima.
  • U Vladi Crne Gore - Generalnom  sekretarijatu bio je šef Kancelarije nacionalnog koordinatora za borbu protiv trgovine ljudima (od njenog osnivanja do februara 2009. godine).
  • Od 4. maja 2010. godine na random je mjestu direktora Agencije za zaštitu ličnih podataka u Podgorici, a nakon isteka mandata, 2.oktobra 2014. godine, imenovan je za direktora Agencije za zaštitu ličnih podataka i slobodan pristup informacijama (na period od četiri godine).
  • Odlukom Skupštine Crne Gore od 26. juna 2015. godine, izabran je za člana Savjeta Agencije za sprječavanje korupcije, na period od četiri godine.eriodu poslije reorganizacije DJP, angažovan je u Poreskoj upravi, na mjestu pomoćnika direktora Poreske uprave Crne Gore, kao rukovodilac sektora poreske inspekcije (periodu od četiri godine).
  • U Direkciji javnih prihoda - Poreska uprava, proveo je ukupno dvanaest godine (od njenog osnivanja do kraja 2003. godine).
  • Nakon odlaska iz Poreske uprave imenovan je za Nacionalnog koordinatora u Paktu za stabilnost Jugoistočne Evrope za borbu protiv trgovine ljudima.
  • U Vladi Crne Gore - Generalnom  sekretarijatu bio je šef Kancelarije nacionalnog koordinatora za borbu protiv trgovine ljudima (od njenog osnivanja do februara 2009. godine).
  • Od 4. maja 2010. godine na radnom je mjestu direktora Agencije za zaštitu ličnih podataka u Podgorici, a nakon isteka mandata, 2.oktobra 2014. godine, imenovan je za direktora Agencije za zaštitu ličnih podataka i slobodan pristup informacijama (na period od četiri godine).
  • Odlukom Skupštine Crne Gore od 26. juna 2015. godine, izabran je za člana Savjeta Agencije za sprječavanje korupcije, na period od četiri godine.